Orpea: Nowa klinika rehabilitacyjna Clinea w Warszawie

senior dlonie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Orpea Polska, jeden z największych graczy na rynku opieki geriatrycznej w Polsce, uruchomi nową klinikę rehabilitacyjną. Mieścić się ona będzie w Warszawie na osiedlu Międzylesie i będzie działać pod marką Clinea.

Klinika rehabilitacyjna na 170 łóżek

Budowa obiektu rozpoczęła się w listopadzie 2019 r. W kwietniu 2020 r. stan surowy budynku został ukończony. Rehabilitacja Międzylesie będzie składała się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 7 tys. m2, informuje medycynaprywatna.pl. Będzie się w niej mieścić 168 łóżek dla pacjentów. W placówce znajdą się m.in. basen terapeutyczny, kriokomora, a także sale do kinezyterapii. Koncentrować się będzie na rekonwalescencji pacjentów wymagających profesjonalnej opieki po zawałach, udarach czy urazach komunikacyjnych.

Orpea planuje świadczyć w nowej placówce także usługi finansowane przez NFZ, dzięki przeniesieniu części kontraktów z funduszem ze swoich innych placówek.

Ambitne plany inwestycyjne Orpea

Strategia Orpea w Polsce zakłada otwieranie ośrodków w centrum lub w pobliżu największych miast. W ciągu najbliższych kilku lat sieć planuje otworzyć co najmniej osiem placówek w Polsce pod markami Orpea Rezydencje i Clinea Kliniki. Liczba dostępnych w placówkach miejsc ma tym samym wzrosnąć do blisko 2 tys.

W październiku 2019 r. Orpea rozpoczęła budowę kompleksowego centrum senioralnego w Poznaniu. Będzie się ono składało z kliniki rehabilitacyjnej, domu opieki całodobowej, apartamentów assisted living oraz ośrodka pobytu dziennego. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.  Spółka buduje również obecnie dom opieki w Piasecznie – Willa Gerbera.

Więcej informacji na temat Orpea i innych największych graczy w segmencie można znaleźć w raporcie PMR: Rynek opieki geriatrycznej w Polsce 2020. Plany inwestycyjne i analiza porównawcza województw.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *