Nowy gracz na polskim rynku medycznym pozyskał 27 mln zł od inwestorów

Telemed24 szuka inwestorów

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jutro Medical to przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej oferująca porady i usługi telemedyczne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Celem firmy jest wykorzystanie technologii i asystentów medycznych do odciążenia lekarzy od spraw operacyjnych. Projekt pozyskał właśnie 27 mln zł od inwestorów i planuje stworzyć całą sieć takich przychodni.

Jutro Medical zaczęła przyjmować pacjentów latem 2020 roku, a do marca 2021 roku ich liczba wzrosła do ok. 7 tys. W tej chwili klinika oferuje jedynie usługi z zakresu medycyny rodzinnej, a jej założyciele pracują nad uruchomieniem pediatrii. Projekt został niedawno wsparty inwestycją o wartości 27 mln zł przez niemieckie Rheingau Founders, Inovo Venture Partners, Market One Capital, a także tzw. aniołów biznesu. Środki pozyskane w tej rundzie finansowania od inwestorów (runda seed) projekt chce zainwestować w rozwój zaplecza technologicznego do ułatwienia pracy lekarzom, a także w otwieranie fizycznych przychodni w kolejnych miastach.

Pacjenci rozmawiają z lekarzami z dowolnego miejsca, a gdy potrzebują wizyty stacjonarnie, np. badania fizykalnego, badań laboratoryjnych, obrazowych, itp., zapraszani są do kliniki na Żoliborzu. Znaczna część usług ma formę telemedycyny – 75% przypadków rozwiązywanych jest przez czat na aplikacji mobilnej. W sezonie pandemii, większość (około 90%) konsultacji odbywała się także w formie teleporady. Od początku maja około 25-30% konsultacji odbywa się na miejscu, a pozostała część – online.

Wszystko to oferowane jest w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Oznacza to, że jeśli ktoś zadeklaruje się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej, staje się pacjentem przychodni i może korzystać z usług bezpłatnie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *