/ / / Nowy gracz na polskim rynku medycznym pozyskał 27 mln zł od inwestorów

Nowy gracz na polskim rynku medycznym pozyskał 27 mln zł od inwestorów

Telemed24 szuka inwestorów

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jutro Medical to przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej oferująca porady i usługi telemedyczne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Celem firmy jest wykorzystanie technologii i asystentów medycznych do odciążenia lekarzy od spraw operacyjnych. Projekt pozyskał właśnie 27 mln zł od inwestorów i planuje stworzyć całą sieć takich przychodni.

Jutro Medical zaczęła przyjmować pacjentów latem 2020 roku, a do marca 2021 roku ich liczba wzrosła do ok. 7 tys. W tej chwili klinika oferuje jedynie usługi z zakresu medycyny rodzinnej, a jej założyciele pracują nad uruchomieniem pediatrii. Projekt został niedawno wsparty inwestycją o wartości 27 mln zł przez niemieckie Rheingau Founders, Inovo Venture Partners, Market One Capital, a także tzw. aniołów biznesu. Środki pozyskane w tej rundzie finansowania od inwestorów (runda seed) projekt chce zainwestować w rozwój zaplecza technologicznego do ułatwienia pracy lekarzom, a także w otwieranie fizycznych przychodni w kolejnych miastach.

Pacjenci rozmawiają z lekarzami z dowolnego miejsca, a gdy potrzebują wizyty stacjonarnie, np. badania fizykalnego, badań laboratoryjnych, obrazowych, itp., zapraszani są do kliniki na Żoliborzu. Znaczna część usług ma formę telemedycyny – 75% przypadków rozwiązywanych jest przez czat na aplikacji mobilnej. W sezonie pandemii, większość (około 90%) konsultacji odbywała się także w formie teleporady. Od początku maja około 25-30% konsultacji odbywa się na miejscu, a pozostała część – online.

Wszystko to oferowane jest w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Oznacza to, że jeśli ktoś zadeklaruje się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej, staje się pacjentem przychodni i może korzystać z usług bezpłatnie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *