Badanie PMR: Odżywki sportowe kupuje 18% mężczyzn

Ten post dostępny jest także w języku: English

Odżywki przeznaczone dla osób uprawiających sport to jedne z nielicznych suplementów diety, które kupują częściej mężczyźni niż kobiety. Według badania przeprowadzonego przez PMR 18% mężczyzn kupiło taki produkt w ciągu ostatniego roku. Dla porównania, w przypadku kobiet zakupu odżywki dla sportowców dokonało tylko 8% ankietowanych.

Odżywki dla sportowców kupują najczęściej osoby mieszkające w miastach o wielkości 21 do 49 tys. mieszkańców (23%).  Mieszkańcy wsi nie są typowymi konsumentami tych produktów – w 12 miesiącach poprzedzających badanie odżywkę kupiło tylko 9% osób, które deklarują, że mieszkają poza miastem.

Co nie jest zaskoczeniem, użytkownikami tego typu produktów są najczęściej osoby młode – 25-34 lata (22%). Żaden z respondentów powyżej 65 roku życia nie zakupił takiego produktu w ostatnich 12 miesiącach.

Najczęściej suplementy diety stasowane przy aktywności fizycznej kupują osoby z przedziału dochodowego 3-4 tys. zł na osobę w gospodarstwie domowym (22%). Co ciekawe, nie są to osoby z najwyższej grupy dochodowej, gdzie wynik wyniósł 15%. Naszym zdaniem, wynika to z korelacji dochodu z wykształceniem. Istnieje elitarna grupa bogatych osób, które zapewne charakteryzuje również wysoka świadomość. Takie osoby dbają o dietę i nie są podatne na zachęty producentów do zakupu kolejnych produktów. Sprawdzają skład i nie dublują one produktów, które zażywają.

PMR przeprowadził badanie na przełomie listopada i grudnia 2018 r.  Uczestniczyło w nim 1 000 dorosłych mieszkańców Polski. Próba była reprezentatywna. Wykorzystano technikę komputerowo wspomaganych wywiadów telefonicznych (CATI).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *