Grupa Neuca zainwestuje 120 mln zł

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa Neuca, jeden z największych dystrybutorów farmaceutycznych w Polsce, planuje zainwestować w 2019 r. 120 mln zł. Będzie to podobna kwota inwestycji jak rok wcześniej. Informację tę ujawnił prezes Grupy – Piotr Sucharski, podczas czatu z inwestorami na portalu strefainwestorow.pl. 

Z tej kwoty, Grupa przeznaczy około 65 mln zł na kontynuację prac związanych z budową nowej siedziby. Będzie się ona mieścić przy ul. Fortecznej w Toruniu. Przeniesionych tam zostanie 1,2 tys. pracowników, obecnie pracujących w czterech lokalizacjach w Toruniu. Przeprowadzka zaplanowana jest na drugi kwartał 2020 r.

Dodatkowo, około 35 mln zł Neuca przeznaczy na inwestycje odtworzeniowe.

W 2019 r. Grupa zainwestuje również 20 mln zł w segmencie ochrony zdrowia. Kwotę tę przeznaczy na akwizycje. W tym segmencie Neuca prowadzi działalność od 2014 r. Wtedy to został wydzielony pion „Przychodnie”. Obecnie sieć, działająca pod nazwą Świat Zdrowia, liczy kilkadziesiąt placówek. Według danych PMR, plasuje to ją w czołówce największych firm medycznych pod względem liczby placówek w Polsce.

W 2019 r. Grupa Neuca zakłada również zwiększenie udziału marek własnych w poszczególnych kategoriach zdrowotnych. Będzie to skorelowane z rozwojem programów aptecznych i aktywności rynkowych. Według Sucharskiego, spółka planuje wdrożyć nowe leki Rx pod marką Genoptim. W zakresie marki Apteo działania skupią się na dotarciu numerycznym i zarządzaniu strukturą sprzedaży.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *