Polmed kupuje udziały w Starmedica

kobieta lekarz badanie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Polmed kupił 100% udziałów w dwóch spółkach należących do grupy Starmedica, donosi Puls Biznesu. Wartość transakcji nie jest znana. Łącznie jednak na przejęcia w 2021 r. firma planuje wydać 150 mln zł.

Polmed wzmocni pozycję na rynku prywatnej opieki medycznej?

Przejęcie Starmedica, o którym informuje Puls Biznesu, to kolejna transakcja w segmencie diagnostyki obrazowej zrealizowana przez firmę działającą w obszarze prywatnej opieki medycznej w Polsce. Pod koniec 2019 r. na podobny krok zdecydowało się PZU Zdrowie, inwestując w placówki Tomma Diagnostyka. Placówki diagnostyki obrazowej Starmedica znajdują się w ośmiu miastach w Polsce i realizują świadczenia z zakresu rezonansu magnetycznego (RM), pozytonowej tomografii emisyjnej (PET-CT) oraz tomografii komputerowej (TK).

Przypomnijmy, że Polmed znajduje się w pierwszej dziesiątce rankingu największych firm na rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce pod względem uzyskanych przychodów. Inwestycja w sieć placówek Starmedica z obszaru diagnostyki obrazowej może wzmocnić pozycję firmy na tym rynku z uwagi na możliwość oferowania bardziej kompleksowych usług.

Polmed zapowiada dalsze inwestycje

Polmed inwestycje w przejęcia zapowiadał już na początku 2019 r. W wywiadzie dla Pulsu Biznesu przedstawiciele Polmed podali, że przejęcie sieci Starmedica ma być bazą do budowania wyższej pozycji w obszarze diagnostyki obrazowej. Firma w 2021 r. zamierza przeznaczyć co najmniej 150 mln zł na przejęcia. Podano, że Polmed będzie inwestować nie tylko w diagnostykę obrazową, ale także w inne specjalistyczne placówki, które uzupełniają ofertę firmy. Spółka wyklucza raczej inwestycje w placówki ambulatoryjne, czy stomatologię.

Według szacunków PMR, w 2021 r. dynamika rynku diagnostyki obrazowej wyniesie aż 30-40% w zależności od scenariusza (więcej na ten temat w naszym raporcie). Warto zaznaczyć, że w 2021 r. dojdzie do wzrostu pomimo faktu, iż sytuacja gospodarcza będzie wciąż gorsza niż w roku 2019.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *