Perrigo inwestuje w portfolio Nepentes

umowa podpis pióro

Ten post dostępny jest także w języku: English

Do UOKiK wpłynął wniosek o wydanie zgody na przejęcie części produktów należących do portfolio Nepentes Pharma Sp. z o.o., część grupy Sanofi. W ramach koncentracji ich właścicielem stanie się firma Perrigo.

Portfolio bogatsze o kluczowe marki

Przejęcie dotyczy trzech kluczowych marek OTC do pielęgnacji skóry i wypadania włosów firmy Sanofi. Wśród nich znajdzie się Emolium, Iwostin oraz Loxon. Sprzedaż tych marek w Polsce w segmencie kosmetyków aptecznych i pozostałych produktów dermatologicznych OTC w 2019 r. osiągnęła wartość ponad 100 mln zł tylko w segmencie aptecznym.

W ramach planowanej transakcji, Perrigo przejmie aktywa związane z promocją i dystrybucją tych produktów. To kolejne przejęcie w segmencie OTC w tym roku.

Perrigo umacnia się na aptecznym rynku produktów OTC w Polsce

Portfolio Perrigo obejmuje leki OTC, sprzęt medyczny, kosmetyki i suplementy diety. W 2019 r. firma uplasowała się w rankingu 20 największych producentów na aptecznym rynku produktów OTC w Polsce. Wśród ważnych marek Perrigo należy wymienić takie produkty jak Undofen, Tymianek i Podbiał, Solpadeine, Dermosan, Capivit, NiQuitin czy Lactacyd.

Przejęcie produktów z portfolio Nepentes wpisuje się w strategię rozwoju firmy w zakresie produktów dermatologicznych OTC i ma dotyczyć całej Europy Wschodniej.

Więcej na temat rynku produktów OTC w 15. edycji raportu PMR: Rynek produktów OTC w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *