MBF Group pójdzie w ślady Mercator Medical?

rekawice medyczne MBF

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ostatni raport MBF Group wskazuje, że na polskim rynku rękawic medycznych pojawi się nowy gracz. Rękawice oferowane przez firmę mają kosztować blisko o połowę mniej od podobnych produktów dostępnych na rynku.

Sukces Mercator Medical inspiruje do działania

Mecator Medical to polska firma z siedzibą w Krakowie. Zajmuje się produkcją rękawic jednorazowych i dystrybucją materiałów medycznych jednorazowego użytku. Posiada dwie fabryki w Tajlandii. Mecator Medical sporo inwestował w rozwój linii produkcyjnych, co w czasie pandemii zwróciło się z nawiązką. Firma osiągnęła bowiem imponujące wyniki, które pobudzają innych do działania.

12 lipca MBF Group, spółka doradztwa strategicznego i finansowego dla małych i średnich przedsiębiorstw, poinformowała o zawarciu umowy ramowej dotyczącą produkcji i sprzedaży rękawiczek pod marką MBF Medical NitrAG SoftTouch. Produkcją zajmie się AGL Grup Petrol Kozmetik Medikal z siedzibą w Istambule w Turcji.

Taniej nie oznacza gorzej

Firma chce oferować swoje produkty w atrakcyjnych cenach. Koszt rękawic MBF Group ma się mieścić w granicach 3,50-4,00 Euro za pudełko. Cena rynkowa podobnych produktów kształtuje się na poziomie 6,00-8,50 Euro (informacje MBF Group). Firma podkreśla, że rękawiczki ochronne posiadają wszelkie wymagane prawem europejskim certyfikaty potwierdzające spełnienie normy w tym najwyższy stopień ochrony przed bakteriami, grzybami i wirusami (EN 374-5 Virus, przebadane zgodnie z ISO 16604:2004 metoda B).

MBF Group zgłosił już te produkty do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL), dzięki czemu może je natychmiast wprowadzić do obrotu na polski rynek.

Warto zaznaczyć, że MBF Group, poza działalnością w zakresie doradztwa, w 2020 r. rozszerzyła swoją działalność o hurtowy handel artykułami medycznymi. Firma notowana jest na rynku NewConnect.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *