Medicover Stomatologia z nową strategią ekspansji

Medicover nowy koncept

Ten post dostępny jest także w języku: English

Medicover Stomatologia to sieć 56 centrów. Firma do końca 2021 r. planuje 10 nowych otwarć, m.in. w Łodzi, Toruniu, Warszawie i Gdyni. Jest jednak pewna zmiana. Nowe centra stomatologiczne mają powstawać w ramach nowego konceptu „Rytuału Uśmiechu”.

Rozwój Medicover Stomatologia

Medicover Stomatologia w 2020 r. uruchomił 5 lokalizacji w 5 miastach. Ponadto w ostatnim czasie sieć dokonała akwizycji 14 gabinetów, m.in. w Krakowie, Warszawie, Katowicach, Gdańsku i we Wrocławiu. W efekcie w portfolio Medicover Stomatologia można znaleźć łącznie 56 centrów.

Na tym jednak sieć nie poprzestaje. Do końca 2021 r. planowanych jest nawet 10 nowych otwarć, m.in. w Łodzi, Toruniu, Warszawie i Gdyni. Centra mają powstawać w ramach nowego konceptu „Rytuału Uśmiechu”.

Ekspansję w „Rytuale Uśmiechu” sieć rozpoczęła od otwarcia pod koniec czerwca br. nowego centrum Medicover Stomatologia w Łodzi w biurowcu Green Horizon. Warto zaznaczyć, że flagowe centrum tego konceptu działa w Warszawie. Tam planowane są testy nowych rozwiązań, które mają doskonalić formułę opracowanego konceptu.

„Rytuał Uśmiechu” w praktyce

Nowy koncept oparty jest na kilku filarach. Przede wszystkim pacjenci zyskają dostęp do Complete Smile Check. Oznacza to nowe podejście do diagnostyki przedzabiegowej, która obejmuje nie tylko RTG pantomograficzne, ale także m.in. skanowanie 3D jamy ustnej, dokumentację fotograficzną czy konsylium ekspertów z różnych dziedzin stomatologii. Nowe ujęcie ma zapewnić też standard customer service. Pacjentom już od pierwszej wizyty przydzielony zostanie osobisty opiekun, który wspierać będzie leczoną osobę na każdym etapie realizacji planu leczenia.

Ośrodki ma cechować także holistyczne podejście do leczenia jamy ustnej, a co za tym idzie szeroki dostęp do usług nie tylko stomatologicznych, ale także medycznych, w tym do fizjoterapii – kluczowej m.in. w terapii bruksizmu i schorzeniach stawu skroniowo-żuchwowego.

Jednym z fundamentów rozwoju centrów jest ich design. Tutaj Medicover Stomatologia stawia na współpracę z architektami, którzy znani są chociażby z projektu popularnej sieci kawiarni. Koncepcja nowych centrów zakłada bowiem odejście od stricte medycznych wnętrz na rzecz wyciszających przestrzeni zapewniających komfort emocjonalny.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *