WOŚP: Znana ginekolog zebrała ponad 1 mln zł

Ten post dostępny jest także w języku: English

Znana warszawska ginekolog-położnik, Nicole Sochacki-Wójcicka, zebrała 1,2 mln zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP). Lekarka przekazała na WOŚP całkowity dochód ze sprzedaży swoich dwóch e-booków, które stanowią jej autobiograficzne opowieści. Sprzedaż odbyła się poprzez media społecznościowe, w których działa ona jako @mamaginekolog.

Sochacki-Wójcicka podobną akcję przeprowadziła przed rokiem. Wówczas przekazała 10 zł od każdej sprzedanej książki w wersji papierowej. Wtedy udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych.  Po przerobieniu książki na e-booki, akcja zakończyła się natomiast dużo większym sukcesem.

WOŚP jest fundacją, której głównym celem jest działalność w zakresie ochrony zdrowia. Podczas corocznych Finałów WOŚP, które odbywają się w styczniu, zbierane są środki na wcześniej ustalony cel, najczęściej związany ze zdrowiem dzieci. Celem tegorocznego finału był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W 2019 r. zebrano już ponad 92 mln zł, według stanu na 14 stycznia. Kiedy jednak spłyną środki ze wszystkich aukcji, łączna kwota będzie prawdopodobnie wyższa niż w 2018 r. Wtedy było to ponad 126 mln zł.

Łącznie, od 1993 r., w ramach akcji zebrano już ponad 1 mld zł.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *