OncoArendi Therapeutics z nowym laboratorium w Łodzi

OncoArendi

Ten post dostępny jest także w języku: English

Dzięki nowo otwartemu laboratorium badawczo-rozwojowemu, OncoArendi Therapeutics będzie mogło zwiększyć zakres prac badawczych z zakresu chemii medycznej i biologii molekularnej prowadzącej badania przesiewowe. Pozwoli to spółce na rozwijanie nowych projektów o ogromnym potencjale rynkowym.

Nowe laboratorium B+R powstało w Łodzi, a utworzona tam przestrzeń umożliwi zwiększenie prac badawczych prowadzonych przez spółkę. Rozszerzenie prac z zakresu chemii medycznej oraz biologii molekularnej obejmujących badania przesiewowe przyczyni się do realizacji strategii rozwoju OncoArendi. Badania prowadzone w nowej placówce będą miały szeroki zakres, od analizy struktury potencjalnych celów terapeutycznych, po syntezę zaawansowanych cząsteczek, potencjalnych leków, które zostaną przebadane w cyklu testów in-vitro. Następnie przejdą one kolejne etapy badań, takie jak fazy rozwoju przedklinicznego i klinicznego.

Zdaniem prezesa spółki OncoArendi, Marcina Szumowskiego, nowa inwestycja pozwoli firmie rozwijać przełomowe leki. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze spółka będzie mogła eksplorować nowe strategiczne obszary badawcze, m.in. platformę odkrywania leków modyfikujących funkcję RNA. Jak dodaje Marcin Szumowski, nowe laboratorium będzie okazją dla spółki, aby rozszerzyć zakres badań i zwiększyć liczbę rozwijanych projektów, które mają duży potencjał rynkowy.

OncoArendi Therapeutics jest firmą biotechnologiczną, która specjalizuje się w tworzeniu leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego i nowotworów. Spółka jest obecna na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od kwietnia 2018 r., a jej zeszłoroczne skonsolidowane przychody wyniosły 125 mln zł.

Podobne wpisy