Delpharm będzie produkować w Poznaniu

laboratorium fabryka chemia ludzie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wczoraj podano do publicznej informacji, że doszło do porozumienia na mocy którego fabryka GSK w Poznaniu stanie się własnością Delpharm. Finalizacja transakcji nastąpi po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń.

Delpharm przejmie nie tylko zakład produkcyjny

Delpharm, z siedzibą we Francji, w ramach porozumienia uzyska prawa do zakładu produkcyjnego GSK w Poznaniu z całą infrastrukturą i 700 zatrudnionymi tam osobami. Poinformowano również, iż przez najbliższe 5 lat Delpharm będzie produkować na zasadzie produkcji kontraktowej linie produktowe GSK.

Firmy współpracowały dotychczas w zakresie wytwarzania szczepionek i produktów konsumenckich. Warto zaznaczyć, że GSK zachowa prawa do wytwarzania i będzie podmiotem odpowiedzialnym. Jak podaje na swojej stronie GSK, Poznańska fabryka wytwarza 7 milionów tabletek i 1 milion kapsułek dziennie.

Sprzedaż fabryki w Poznaniu elementem strategii GSK

Po przejęciu zakładu produkcyjnego w Poznaniu Delpharm będzie dysponować osiemnastoma zakładami produkcyjnymi. Jednocześnie warto zaznaczyć, że jest to pierwszy zakład firmy zlokalizowany w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Jak podano na portalu Głos Wielkopolski, sprzedaż fabryki jest elementem dwuletniego programu GSK. Program ten ma na celu podział firmy na dwie nowe spółki. Jedna z nich ma prowadzić działalność biofarmaceutyczną, działalność drugiej ma natomiast skupiać się na lekach bez recepty, podano.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *