PZU Zdrowie uruchomiło Wirtualną Przychodnię

Centrum Medyczne PZU Zdrowie Wroclaw Grabarska

Ten post dostępny jest także w języku: English

PZU Zdrowie, jedna z największych prywatnych firm medycznych w Polsce, coraz silniej wkracza w segment telemedycyny. Spółka poinformowała właśnie, że uruchomiła Wirtualną Przychodnię, dającą zdalny dostęp do lekarzy wielu specjalizacji. Według PZU, to pierwsza tego typu placówka w Polsce.

Przychodnia dla wszystkich pacjentów

Wszystkie największe prywatne firmy medyczne w Polsce posiadają już w swojej ofercie możliwość telekonsultacji. Liczba takich wizyt rośnie z roku na rok. O krok dalej postanowiło pójść PZU Zdrowie, które zintegrowało teleusługi pod wspólnym szyldem i uruchomiło Wirtualną Przychodnię. W ramach placówki lekarze różnych specjalizacji dostępni są przez całą dobę poprzez telefon, czat lub videoczat.

Wirtualna Przychodnia dostępna jest dla wszystkich pacjentów, również tych nieposiadających abonamentów medycznych. Zdaniem PZU, koncept jest dedykowany w szczególności mieszkańcom mniejszych miejscowości, rodzicom z małymi dziećmi, osobom starszym i niepełnosprawnym czy też tym, którzy podróżują poza Polskę. Możliwość konsultacji lekarskiej online jest również szeroko wykorzystywana przez osoby chore przewlekle, potrzebujące regularnie odnawiać recepty.

Dostępnych kilkunastu lekarzy specjalistów

Czas oczekiwania na wizytę może wynieść do 2 godzin. Według PZU, obecnie jest to średnio około 15 minut. Ceny wizyt lekarskich to 59 zł w przypadku internisty/pediatry i 79 zł w przypadku lekarzy innych specjalizacji, w tym ginekologa, onkologa i kardiologia. Telekonsultacja obejmuje możliwość uzyskania porady od lekarza i omówienia wyników badań oraz, w uzasadnionych medycznie przypadkach, otrzymanie e-recepty, e-skierowania lub e-zwolnienia lekarskiego. Dodatkowo, istnieje możliwość zadania dodatkowych pytań danemu lekarzowi w ciągu 24 godzin po zakończeniu telekonsultacji.

Wirtualna Przychodnia to kolejny koncept telemedyczny, w który inwestuje PZU Zdrowie. W połowie 2019 r. spółka uruchomiła kiosk telemedyczny.

A jak będzie wyglądał rynek prywatnej opieki medycznej w Polsce 2020-2021? O tym powiedzą praktycy podczas forum PMR Forum Private Healthcare 2021 już 19 marca 2020 r. Więcej informacji tutaj.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *