Grupa Voxel będzie prowadzić szpital

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa Voxel, prowadząca sieć pracowni diagnostyki obrazowej, stała się większościowym udziałowcem Vito-Med Sp. z o.o. Nabycie udziałów nastąpiło w wyniku postępowania układowego dotyczącego dłużnika.

Dług Vito-Med, w wysokości ponad 950 tys. zł. został skonwertowany na kapitał zakładowy spółki. Dodatkowo, kapitał ten został podwyższony o kwotę ponad 4,4 mln zł. Na skutek tych zmian, Voxel SA objął 91,45% udziałów w kapitale zakładowym Vito-Med Sp. z o.o. Voxel posiada również taki sam udział w głosach na zgromadzeniu wspólników.

Spółka Vito-Med powstała w 2007 r. na bazie SP ZOZ w Gliwicach. Jak wynika z danych PMR, prowadzony przez nią szpital posiada łącznie blisko 150 łóżek, w dwóch lokalizacjach. Z tego, ponad 60 łóżek znajduje się w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Placówka specjalizuje się w neurologii i leczeniu udarów.  Na 2018 r. posiadała kontrakt z NFZ na leczenie szpitalne na ponad 15 mln zł.

Warto dodać, że Grupa Voxel prowadzi w tym szpitalu pracownie diagnostyki obrazowej. W listopadzie, do uruchomionej już wcześniej pracowni rezonansu magnetycznego, dołączyła pracownia tomografii komputerowej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *