Zentiva przejmuje działalność Alvogen w EŚW

zentiva alvogen

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zentiva, jeden z czołowych producentów leków generycznych w Europie, ogłosiła podpisanie finalnej umowy przejęcia biznesu Alvogen w Europie Środkowo-Wschodniej. Transakcja zostanie zamknięta prawdopodobnie w I kwartale 2020 r.

Alvogen skupi się na Azji i lekach biopodobnych

Portfolio Alvogen obejmuje około 200 produktów. Są do leki na choroby związane z onkologią, kardiologią, układem oddechowym, neurologią i gastroenterologią. Spółka posiada w ofercie także leki biopodobne i produkty OTC. Do czołowych marek firmy należą m.in. Persen, Reseligo i EuBiotic. Łącznie Alvogen działa na 14 rynkach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Rosji, Rumunii, Polsce, Węgrzech i krajach bałtyckich. Ogółem, firma jest aktywna w 35 krajach, a jej największym rynkiem jest Ameryka Północna.

Po sprzedaży tej części biznesu, Alvogen zamierza skupić się na przejęciach w Azji i rozwoju portfolio leków biopodobnych poprzez spółkę Alvotech.

Kolejna akwizycja Zentiva

Przejęcie Alvogen to kolejna transakcja Zentivy ogłoszona w 2019 r. W marcu spółka poinformowała o akwizycji Solacium, rumuńskiego producenta suplementów diety i leków bez recepty. Razem z Solacium przejęła również jej spółkę-córkę Be Well Pharma. Natomiast w kwietniu 2019 r. Zentiva ogłosiła przejęcie brytyjskiej Creo Pharmaceuticals. Spółka ta koncentruje się na lekach generycznych i OTC.

W IV kwartale 2018 r. Zentiva została wydzielona z Grupy Sanofi. Od 1 października 2018 r. rozpoczęła działalność jako niezależna spółka, która chce zostać liderem leków generycznych i OTC w Europie. Oprócz przejęć, Zentiva koncentruje się również na modernizacji swoich zakładów produkcyjnych. Firma ogłosiła między innymi na początku 2019 r., że zainwestuje 30 mln euro w fabrykę w Czechach w ciągu najbliższych pięciu lat.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *