Orpea inwestuje w dom opieki w Łodzi

Orpea

Ten post dostępny jest także w języku: English

W Łodzi powstanie kolejna placówka firmy Orpea w Polsce, a nowy dom opieki będzie oferował 131 pokoi w standardzie premium. Oprócz pokoi dla podopiecznych plan zakłada także budowę restauracji oraz sal pobytu dziennego. Placówka ma przyjąć pierwszych seniorów już pod koniec 2023 r.

Firma Orpea dostała właśnie pozwolenie na budowę nowego domu opieki, który będzie funkcjonował pod nazwą Rezydencja Leokadia. Placówka będzie zlokalizowana w centrum miasta, przy ulicy Dowborczyków 6. Mieszkający w niej seniorzy będą mogli skorzystać z 1 i 2-osobowych pokoi, sal pobytu dziennego oraz restauracji, w której będą odbywać się spotkania z rodzinami, a także przyjęcia urodzinowe czy świąteczne. Seniorzy będą mieli również do dyspozycji sale rehabilitacyjne, bibliotekę, ogród zimowy i kaplicę. Pojawi się także zaplecze pielęgniarsko-opiekuńcze.

Orpea Polska pomaga seniorom

Firma Orpea Polska działa już od 2001 r., a jej podopieczni korzystają z ponad 1250 miejsc zarówno w nowoczesnych domach opieki dla seniorów, jak i klinikach, które specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Placówki znajdują się na Mazowszu, we Wrocławiu i Chorzowie. We Wrocławiu oprócz domu opieki działają również Mieszkania dla Seniorów, czyli miejsca oparte na formule assisted living, dzięki której możliwe jest połączenie samodzielnego mieszkania z bezpieczeństwem zapewnianym przez stałą i dyskretną opiekę personelu.

Oferta domów opieki kierowana jest do seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki, oraz osób, które po przebytej chorobie lub operacji nie mogą w pełni samodzielnie funkcjonować. Z domów opieki mogą korzystać również osoby, które zmagają się z chorobami neurologicznymi, takimi jak choroba Alzheimera i Parkinsona. Na oddziałach rehabilitacyjnych i w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych Orpea Polska podopieczni mogą otrzymać opiekę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w formie komercyjnej.

Orpea Polska od 2016 r. jest częścią Grupy Orpea, która działa od 1989 r. i oferuje ponad 110 000 miejsc w placówkach, takich jak domy opieki, kliniki rehabilitacyjne i psychiatryczne w 25 krajach. W sierpniu 2021 r. należąca do grupy marka Clinea uruchomiła klinikę rehabilitacyjną zlokalizowaną w Międzylesiu pod Warszawą.

Podobne wpisy