Asseco: aplikacja do monitorowania zdrowia

kobieta

Ten post dostępny jest także w języku: English

Asseco udostępniło aplikację do samodzielnego monitorowania stanu zdrowia. Aplikacja „Moje Pomiary” umożliwia gromadzenie danych odnośnie różnych parametrów zdrowotnych.

Jedna aplikacja dwie możliwości

Z aplikacji do monitorowania zdrowia można korzystać na dwa sposoby. Pacjent może w niej ręcznie zapisywać różne wskaźniki zdrowotne np. aktualne ciśnienie krwi, swoją temperaturę, masę ciała. W przypadku diabetyków korzystających z urządzenia Glucomaxx Connect, dane są automatycznie przesyłane do aplikacji.

Rozwiązanie Asseco pozwala na indywidualne skonfigurowanie norm dla wprowadzanych wyników. Co więcej, pacjent ma możliwość tworzenia własnego dzienniczka pomiarów, a także wykresów prezentujących dane historyczne. Aplikacja „Moje Pomiary” jest dostępna dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android i iOS. Rozwiązanie należy do rodziny produktów Asseco Mobile Patient Apps (AMPA), które obejmują zarówno samodzielne aplikacje, jak i takie, które obsługują współpracę z rozwiązaniami Asseco, działającymi w placówkach opieki medycznej na terenie całego kraju.

Aplikacja wesprze proces leczenia?

Aplikacja udostępniona przez Asseco ma ułatwić, zwłaszcza osobom chorującym przewlekle, stałe monitorowanie parametrów życiowych. Rozwiązanie można zintegrować z oprogramowaniem Informacje Medyczne, dzięki czemu dane zapisane w aplikacji mogą być przesłane bezpośrednio do gabinetu lekarza i zostać zapisane w historii choroby pacjenta.

Chcemy, aby tworzone przez nas rozwiązania ułatwiały funkcjonowanie zarówno placówkom medycznym, jak i ich pacjentom. „Moje Pomiary” powstały zwłaszcza z myślą o osobach, które często przekazują informacje o stanie swojego zdrowia lekarzom. Dzięki temu mogą one być w szybki sposób dołączone do ich dokumentacji przechowywanej w elektronicznym systemie jednostki medycznej. Nie jest konieczne żadne skanowanie lub przepisywanie. Aplikacja usprawnia więc również pracę lekarzy, którzy mają dzięki temu więcej czasu dla pacjenta w trakcie wizyty kontrolnej – wyjaśnił w komunikacie spółki Krzysztof Groyecki, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *