Kolejny szpital w Grupie LUX MED

szpital świętej elżbiety mokotowskie centrum medyczne

Ten post dostępny jest także w języku: English

Szpital św. Elżbiety Mokotowskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. dołączył do Grupy LUX MED. To już kolejna inwestycja grupy w segment prywatnych szpitali.

Szpital św. Elżbiety z wieloletnią historią

Szpital posiada blisko 90 lat historii. Placówka działa na obszarze dawnego Szpitala Sióstr Elżbietanek SP ZOZ, który w 2006 r. został wykreślony z KRS. W maju 2013 r. po rewitalizacji obiektu prywatny inwestor uruchomił w tym miejscu prywatny szpital wielospecjalistyczny. Na koniec 2019 r. 57% w kapitale zakładowym szpitala posiadała spółka DIM SA oraz 43% spółka IDS-BUD SA. W 2019 r. Szpital św. Elżbiety Mokotowskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. uzyskał przychody ze sprzedaży na poziomie 14,9 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 15% rok do roku.

Obecnie placówka zatrudnia ponad 230 specjalistów, posiada ponad 140 łóżek i 5 sal operacyjnych. Pacjenci przyjmowani są na 14 oddziałach szpitalnych i w ponad 20 specjalistycznych poradniach. Szpital wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, w tym urządzenia do diagnostyki obrazowej (m.in. RM, TK, mammograf). Placówka świadczy usługi w ramach kontraktu z NFZ jak i FFS. Ośrodki leczniczo-edukacyjne szpitala specjalizują się w proktologii, bariatrii, chirurgii plastycznej, mikroekologii, chorób kręgosłupa oraz technologii NanoKnife.

Grupa LUX MED umacnia pozycję w szpitalnictwie

– Dołączenie Szpitala św. Elżbiety do Grupy LUX MED to ważny etap naszego dynamicznego rozwoju w zakresie szpitalnictwa. Najważniejszym celem jest dla nas zapewnienie Pacjentom pełnej i nowoczesnej opieki zdrowotnej. Szpital św. Elżbiety doskonale odpowiada na te potrzeby, oferując kompleksową opiekę – pełną diagnostykę i leczenie. Placówka ta to wyjątkowe miejsce o wspaniałej historii, w którym pracują wybitnej klasy specjaliści – jestem dumna, że możemy wspólnie pisać jej następne rozdziały – skomentowała Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED w informacji prasowej.

Zdjęcie pochodzi ze strony: szpitalse.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *