Lecznice Citomed częścią Grupy LUX MED

rejestracja lekarze citomed

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wczoraj Grupa LUX MED poinformowała o przejęciu sieci placówek ambulatoryjnych i wielospecjalistycznego szpitala należącego do Lecznic Citomed. Wartość transakcji, która musi jeszcze uzyskać zgodę UOKiK, nie została ujawniona.

Drugi Szpital przejmowany podczas pandemii przez Grupę LUX MED

Grupa LUX MED, największa sieć prywatnych placówek medycznych w Polsce, przejmie Lecznice Citomed. Do finalizacji transakcji potrzebna jest jeszcze zgoda Prezesa UOKiK. Przejmowane Lecznice Citomed obejmują placówkę główną w Toruniu, gdzie znajduje się 26 poradni specjalistycznych, 12 pracowni diagnostycznych oraz wielospecjalistyczny szpital z nowoczesną salą operacyjną. Ponadto, w ramach Lecznic Citomed działa jeszcze 5 przychodni – z czego tylko jedna zlokalizowana jest poza Toruniem, a mianowicie w Lubiczu Górnym.

Ogółem, placówki świadczą opiekę medyczną dla blisko 90 tys. pacjentów. Łącznie w Lecznicach Citomed zatrudnionych jest blisko 500 osób, w tym 190 lekarzy oraz 113 pielęgniarek i higienistek. Warto zaznaczyć, że to kolejne przejęcie Grupy LUX MED podczas pandemii, nieco ponad miesiąc temu pisaliśmy przykładowo o przejęciu Szpitala św. Elżbiety.

Zdjęcie: citomed.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *