Anna Goławska wiceministrem zdrowia

Anna Goławska Ministerstwo Zdrowia

Ten post dostępny jest także w języku: English

Dotychczasowa dyrektor generalna w Ministerstwie Zdrowia, Anna Goławska, wczoraj otrzymała nominację na podsekretarza stanu, poinformowało Ministerstwo Zdrowia w oficjalnym komunikacie. Powołanie wręczył Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Goławska wiceministrem ds. informatyzacji

Powołana na stanowisko wiceministra zdrowia Anna Goławska będzie odpowiedzialna za informatyzację sektora zdrowia, jednym z jej obowiązków będzie nadzór nad Centrum e-Zdrowia.

Zależy mi na dalszym dynamicznym rozwoju informatyzacji ochrony zdrowia. Chcę, aby telemedycyna stała się powszechna w publicznym systemie, szczególnie w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej oraz narzędzi umożliwiających udzielenie świadczeń zdalnie – powiedziała cytowana w oficjalnym komunikacie Anna Goławska.

Wykształcenie i wieloletnie doświadczenie w Ministerstwie Zdrowia

Anna Goławska związana jest z Ministerstwem Zdrowia od wielu lat. Od 2009 r. pełniła funkcję naczelnika, następnie w latach 2015-2018 była zastępcą dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia, a przez ostatnie niespełna dwa lata sprawowała funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Zdrowia.

Nowa wiceminister ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Jest absolwentką doktoranckich studiów w dyscyplinie nauk o  zarządzaniu w  Szkole Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie Projektami, Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacjach ochrony zdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej na Uniwersytecie im. Kardynała Wyszyńskiego, podało Ministerstwo Zdrowia.

Zdjęcie: www.gov.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *